* * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

štvrtok 19. októbra 2017

Jesenná úprava izby / DYI #1


Na jeseň sa vždy nejako hrám s farbami a dekorujem si izbu. Jeseň je taktiež jediným obdobím, kedy spolu k sebe kombinujem zlatú aj striebornú farbu. Divné, že? Ale takto si predstavujem jeseň ja. A nie je nič lepšie ako sa zababušiť do deky, spraviť si čaj, či kakao a čítať v tej pekne vydekorovanej izbe knihu. Potom tam vládne príjemná atmosféra a aj vy máte super náladu. A v tomto článku vám dám pár typov ako si vydekorovať svoju izbu. Dúfam, že vás aspoň trošku inšpirujem :) 
1. Dekorácia listov
V obchodoch nájdete veľa dekorácii s listami, či už listy visiace zo stropu, alebo listy, ktoré si môžte dať na stenu. No komu sa nechce ísť nakupovať, alebo nemá peniažky, ten si môže takéto listy vytvoriť. A to len tak, že si nakreslíte šablónu listov a vystrihnete ich a namaľujete si ich nejako farebne, do štýlu jesene. Ja som to vytieňovala od tmavo červenej až po žltú a myslím, že to tej izbe dodalo akýsi šmrnc. Môžete to pokojne urobiť aj tak ako ja. Ďalej som pokračovala tak, že zo štipcami (ktoré veľmi nehrali jesennými farbami) som ich pripla na špagát, ktorý som mala na stene už predtým. A vyzdobila som to ešte takou ozdobou (neviem ako sa volá) v zlatej farbe.

2. Výzdoba nočného stolíka
Pri zdobení sa vždy najviac teším na nočný stolík. Ani neviem prečo, ale urobím si to proste podľa seba a keďže je jeseň, tak teraz farebne. A to je na tom najkrajšie. Takže som si zohnala takýto oranžový pletený košík (robila ho moja mamka) a do neho som si dala, všetky také krémy a spreje a medzi nich som dala fotku západu slnka, čo urobilo veľmi pekný efekt. Potom mi tam nesmeli chýbať sviečky a tie som vybrala v červených farbách. Tú dlhšiu som dala do pohára, ktorý mi pripomína jeseň a myslím, že to celkom dobre vyzerá. A ďalej, to už som zdobila len od brucha, veď sa sami pozrite.

 A ešte som zabudla spomenúť, že som na stolík posypala
 také maličké, zlaté hviezdičky.
3. Jesenné obrázky
Je na vás, či si obrázky vytlačíte, alebo sami nakreslíte. No nemali by chýbať, lebo tvoria príjemnú atmosféru. Ja som si obrázky sama nakreslila s vodovkami a napísala som si tam Hello fall a Autumn, čo znamená jeseň. No dúfam, že vy budete kreatívnejší ako ja a napíšete, či nakreslíte si tam niečo originálnejšie :D A obrázky som pripla na nástenku a dodekorovala listami. :) 4. Ostatné..
Stolík, kde mám počítač som si ozdobila jednoducho so zajačikom a oranžovými umelými kvetmy, ktoré som si navoňavkovala, aby mi vždy voňali pod nosom, keď budem napríklad práve písať článok ako teraz.
No kozmetický stolík mi vždy, bez ohľadu nato aké je ročné obdobie hraje letnými farbami. Pretože sa mi páči, ako farebne to vyzerá, preto som si ho neozdobila oranžovou či červenou. Stretávajú sa tam farby ako zelená, modrá ružová, no aj tá červená. A celé to pôsobí veselým dojmom. :) 
Dúfam, že sa vám článok páčil, a že teraz máte chuť si vydekorovať izbu. Nebolo tu toho síce veľa, no mne už nič nenapadlo, že ako si môžem vyzdobiť izbu. Tak to bolo aspoň takto. Ďakujem za prečítanie a .. Majte sa :)


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára